2016  Trofeul „Shodan” (ediția a 11-a) - 2017
14-15 octombrie, Bucureşti, CSRB

În premieră, o fată a cîștigat Shodanul de anul acesta, Gabriela Vlad din Sibiu. Felicitări sibienilor alături de care s-a pregătit!

Clasament:___________________Rezultate

Pl

Name

Rk

Club

Victorii

1

Gabriela Vlad

2k

CSOV

5

2

George Gigoi

3K

CSOV

4

3

Alexandru Filippi

2K

CSRB

3

4

Cătălin Doruș

1K

CSRB

3

5

Mircea Guga 4k CSRB 1

6

Barbu Tiberiu 2k CSRB 1

7

Sorin Boc 3k CSRB 1

8

Adrian Dobrescu 4k CSRB 1
9 Mircea Nițu 4k CSOV 1

REGULAMENT

5 runde în sistem elveţian.
Timp de gîndire: 75 de minute
byo-yomi: 10 pietre/5 minute (sau 45 sec/mutare).
Komi: 6,5 puncte
Taxa de înscriere: 10lei
În caz de egalitate pe primul loc, se vor disputa meciuri de baraj.

Program

Sâmbătă 14 octombrie

  9:00 - 9:30 - înscriere
  9:30 - Runda I
12:30 - pauza de masă
13:30 - Runda II
16:30 - Runda III

Duminică 15 octombrie

  9:30 - Runda IV
12:30 - pauza de masă
13:30 - Runda V
16:30 - Partida de întîmpinare

Locul de desfăşurare:

Concursul are loc la sediul clubului Radu Baciu,
aleea Blăjel 9B, ap. 3 (interfon 03)
Mijloace de transport:
Metrou: staţia Mihai Bravu
Autobuze: 123, 135, 181, 634;
Tramvaie: 19, 34 (până la Staţia Vitan)
Pentru înscrieri și alte detalii, vă rog să mă contactați pe adresa mea de mail: george.chirila.c@gmail.com, sau la numărul de telefon 0725055994.

 

 

Istoric
Prin... 1993, parcă, lucram la o firmă mică numită „Biro Technologies”, care se ocupa cu IT şi... (citeşte mai departe)

 

home

Jucători înscriși:

 
  • Doruș Cătălin
  • Filippi Alexandru
  • Barbu Tiberiu
  • Gigoi George
  • Gabriela Vlad
  • Sorin Toma Boc
  • Bogaciev Iulian
  • Bogea Viorel
  • Nițu Mircea
  • Bădrăgan Rafael
  • Mircea Guga
  • Dobrescu Adrian
  • Jucători invitaţi

    1kyu

    1

    Partenie

    Octavian

    Amst

    1k

    2005

    1

    2

    Sburlea

    Bogdan

    Bucu

    1k

    1996

    2

    3

    Ghioc

    Rares

    Bucu

    1k

    1984

    3

    4

    Popescu

    Larisa

    CSRB

    1k

    1998

    4

    5

    Radu

    Stefan

    Bucu

    1k

    1976 5
    6

    Pegulescu

    Cornel Tims 2k

    1958

    6

    7

    Stochita

    Ionut

    Brai

    1k

    1951

    7

    2kyu

    8

    Budai

    Francisc

    CSRB

    2k

    1938

    1

    9

    Danut Carpinis RmVl 2k 1923

    2

    10

    Ungurean

    Cezar

    Brsv

    2k

    1927

    3

    11

    Dorus

    Catalin

    CSRB

    2k

    1927

    4

    12

    Dogeanu Daniel Pits 2k 1827

    5

    13

    Ilie

    Sebastian

    Pits

    2k

    1925

    6

    14

    Nae

    Alexandru

    LocB

    2k

    1920

    7

    15

    Vaida

    Sorin

    Orad

    2k

    1905

    8

    16

    Berbecariu

    Flaviu

    Bist

    2k

    1880

    9

    17

    Laurentiu

    Florin

    Brsv

    2k

    1878

    10

    18

    Padurariu

    Sorin

    Sibi

    2k

    1872

    11

    19

    Culea

    Mihai

    Galt

    2k

    1867

    12

    20

    Andrei

    Razvan

    VaDo

    2k

    1861

    13

    21 Gigoi George CSOV 2k 1855 14
    22 Vlad Gabriela CSOV 2k 1853 15
    3kyu

    23

    Barbu

    Tiberiu

    Bucu

    2k

    1848

    1

    24

    Laurentiu

    Florin

    Brsv

    3k

    1843

    2

    25

    Filippi

    Alexandru

    CSRB

    3k

    1838

    3

    26

    Padurariu

    Sorin

    Sibi

    3k

    1837

    4

    27

    Olah

    Ioan

    Orad

    3k

    1832

    5

    28

    Balazs

    Aron

    TgMs

    3k

    1813

    6

    29

    Boc

    Sorin

    CSRB

    3k

    1790

    7

    30

    Popescu

    Radu

    Galt

    3k

    1779

    8

    31

    Marcu

    Octavian

    Cluj

    3k

    1775

    9

    32

    Bogea

    Viorel

    CSRB

    3k

    1767

    10

    33

    Vaida

    Sorin

    Orad

    3k

    1760

    11

    34

    Bogaciev

    Iulian_Andi

    CSRB

    3k

    1759

    12

    35

    Albu

    Catalin

    Brai

    3k

    1751

    13

    36

    Mastan

    Diana

    Bist

    3k

    1752

    14
    4kyu

    37

    Acsinte

    Alexandru

    GoVe

    4k

    1746

    1

    38

    Taranu

    Mihaela

    Cluj

    4k

    1744

    2

    39

    Guga

    Mircea

    CSRB

    4k

    1730

    3

    40

    Nagy

    Zoltan

    TgMs

    4k

    1724

    4

    41

    Nitu

    Mircea

    CSOV

    4k

    1722

    5

    42

    Badragan

    Rafael

    CSRB

    4k

    1719

    6

    43

    Rotarita

    Stefan

    Boto

    4k

    1717

    7

    44

    Mastan

    Diana

    Bist

    4k

    1714

    8

    45

    Ormos

    Gabriel

    GoVe

    4k

    1714

    9

    46

    Fedul

    Nichita

    Bucu

    4k

    1712

    10

    47

    Dobrescu

    Marius

    CSRB

    4k

    1710

    11

    48

    Neanu

    Cristian

    Tims

    4k

    1702

    12

    49

    Berceanu

    Cristian

    GiCh

    4k

    1698

    13

    50

    Ciora

    Gabriel

    Giar

    4k

    1696

    14

    51

    Cobeli

    Stefan

    VaDo

    4k

    1695

    15

    52

    Purice

    Sabin

    Bucu

    4k

    1689

    16

    53

    Cseh

    Andrei

    Tims

    4k

    1676

    17

    54

    Ciora

    Cristiana

    Giar

    4k

    1673

    18

    55

    Neamtu

    Adrian

    Cluj

    4k

    1672

    19

    56

    Clenciu

    Stefan

    Bucu

    4k

    1671

    20