inapoi Campionatului Naţional de Go Veterani = 20-21 ianuarie 2018 =    home

Campionatului Naţional de Go Veterani
- ediţia a 9-a -
= Bucureşti, 20-21 ianuarie 2018 =

Clasament *** Rezultate

1 Oprisan Liviu
2 Sora Sorin
3 Toma Iulian
4 Budai Francisc
5 Groza Dan
6 Lita Mihai
7 Bogaciev Andi
8 Minjina Dragos
9 Barbu Tiberiu
10 Cocioaba Codin
11 Manica Viorel
12 Gatina Calin
13 Popescu Sorin
14 Gatina Ruxandra
15 Grabovski Fridrih

REGULAMENT
5 runde în sistem Mac-Mahon, cu trei grupe separate valoric.

Timp de gîndire: 60 de minute
Byo-yomi: 3 perioade de 15 mutări/5 minute (sau 30 sec. / mutare)
Tie-breakuri: SOS, SOSOS
Regulament de joc: japonez
Arbitru principal: Dan Amira

PROGRAM:
Sâmbătă 21 ianuarie Duminică 22 ianuarie
9:30-10:15 - înscriere
10:00-10:30 - ședința tehnică
10:30 - Runda I
14:00 - Runda II
17:00 - Runda III

10:30 - Runda IV
14:00 - Runda V
17:30 - Premierea

 

 

Jucători înscriși

 

Nume

Rg

Club

  1.

Liviu Oprișan

4d Bucu
  2.

Iulian Toma

3d Atari

  3.

Mihai Liță 2d GoVest
  4. Vali Popa 2d CSRB
  5.

Sorin Sora

2d CS Oltenia

  6.

Ion Dobrescu

2d CSRB
7. Codrin Vasiloanca 1d Atari
8. Feri Budai 2k CSRB
9. Marcel Dăescu 1d C-tin Spr
10. Tibi Barbu 4K CSRB
11.

Andi Bogaciev

4K CSRB
12. Rafael Bădrăgan 4K CSRB
13.

Codin Cocioabă

4K CSRB
14. Dragoş Minjină 5K CSRB
15. Marius Ion 5K CSOV
16. Călin Gătina 8K GoVest
17. Tibi Longauer 9K Tengen
18.

Sorin Popescu

9K CSRB
19. Ruxandra Gătina 10K GoVest
20.

Fridrih Grabovski

16K CSRB
21. Dan Rădulescu 18k CSRB
22. Cătălin Tomescu 19k CSRB
23.

Stelian Andreca

19K CSRB
       

Istoric

Ediția

partici-
panți

Media Rating
(primii șase)

Campion Vicecampion
8/2017 13 2073 Sora Sorin Iulian Lungu
7/2016 12 2132 Liviu Oprișan Mihai Liță
6/2015 14 2146 Petru Oancea Liviu Oprișan
5/2014 16 2255 Adrian Ghioc Lucrețiu Calotă
4/2013 10 2116 Petru Oancea Lucrețiu Calotă
3/2012 12 2181 Adrian Ghioc Petru Oancea
2/2011 12 1970 Adrian Ghioc Iulian Toma
1/2010 7 1781 Iulian Toma Bogdan Câmpianu